ČTVRTEK

21. 6. | Multifunkční centrum | 100,- Kč

19:00 Oficiální otevření

Hráli jsme Vám Kafku, zpívali jsme o kebabu, spouštěli jsme Ladu na jeviště, letos se bohužel budeme muset znovu překonat.

Program
Program
Program

19:30 Švédský stůl: Abyste nežrali hrdiny

Divadelní groteska Davida Drábka, ze které patos stříká až do třetí řady. Lahůdky ze švédského stolu se pomalu smiřují s tím, že jejich cesta končí v ústech kritiků umění. Ale i v posledních chvílích života existuje prostor pro lásku, boj, přátelství. Stále spousta času na to, aby se pokrmy staly něčím neobyčejným. Otázka však stojí, jak se může lahůdka s omezenou trvanlivostí prožvanit k neobyčejnosti.

Program
Program
Program

20:30 Zamordování hraběte Schwarbrechta

Lidová fraška z doby kdy se ještě pánů pánům dařilo lépe než obyčejným lidem. Kdo spáchal všechny ty ohavné vraždy a je pravda vždy tak jasná, jak se zdá být? 

Program
Program
Program

21:30 Besídka (Hospůdka U Všech svatých)

Umění? Neumění? Budeme hrát, budeme zpívat, bude to upřímně směšné, tak přijďte na naši úplně první besídku!

Program
Program
Program

PÁTEK

22. 6. | Multifunkční centrum | 100,- Kč

10:00 Oficiální otevření

Hráli jsme Vám Kafku, zpívali jsme o kebabu, spouštěli jsme Ladu na jeviště, letos se bohužel budeme muset znovu překonat.

Program
Program
Program

10:30 Víťa Pískala: Československo

Víťu z Artsy Fartsy už určitě znáte. Letos zahraje o historii národa našeho a národa našich bratří, o dnes již trochu bájném Československu.

Program
Program
Program

11:30 Člověk v tísni

Přenáška o činnosti Člověka v tísni o jedné z jeho členek.

12:00 Škeble Lanškroun: Klobouky

Mgr. et Bc. Jaromír Kotěra, Ph.D., učitel tělesné výchovy. Nebo profesor? Učí žáky cvičit. Nebo studenty? A sám to neumí. Nebo umí? Kdo se v tom má vyznat? Ale prý to tak má být. Na všechno je papír. Kurikulum, dyspraxie, ADHD, inkluze – tohle je školství v roce 2018.  Na vlak!

Program
Program
Program

18:00 Člověk v tísni

Přenáška o činnosti Člověka v tísni o jedné z jeho členek.

19:00 Víťa Pískala: Československo

Víťu z Artsy Fartsy už určitě znáte. Letos zahraje o historii národa našeho a národa našich bratří, o dnes již trochu bájném Československu.

Program
Program
Program

20:30 Kozel ve fraku: Absurditky

Pásmo autorských etud na různá témata. Výstupy jsou 5 – 10 minut dlouhé a díky etudové formě je tak představení velmi tvárné a to časově, prostorově i tématicky. Příběhy mají více či méně absurdní charakter aneb jak říká náš oblíbený citát:

„V přesnějším významu dovoleno zváti absurdním pouze takový pomysl, který v sobě chová neshodu čili nesrovnalost zjevnou a obecnému vkusu se odpírající.“

(Ottův slovník naučný, 1888)

Program
Program
Program

22:00 Up the Glen: Kafe a cigára

Kafe a cigára je improvizační forma postavená na spolupráci herců, světla a zvuku. Všechny tři složky představení (herectví, světlo, zvuk) jsou improvizované. Performeři si berou inspiraci ze svého okolí nebo od sebe navzájem. Někdy je scéna vedená hereckou akcí, jindy specifickým světlem, nebo zvukem. Právě prolínání těchto tří složek, vzájemná spolupráce, kontrast a experiment jsou základem výpravy inscenace. V představení můžete očekávat tři asi dvacetimunutové příběhy/situace. Co se přesně na scéně odehraje nevíme a objevíme to společně s vámi.

Program
Program
Program

SOBOTA

23. 6. | Skatepark

14:00 Skate & BMX exhibice, cash for trick

V sobotu odpoledne dáme nějaký parády. Exhibice místních i přespolních riderů, kdo bude chtít tak může brát cash za trik. Natáhneme i lajny a připravíme soutěže pro každého!

Program
Program
Program

Artsy Fartsy taxi

Na Cihelku je to kus cesty, takže vás hodíme. Každých 20 minut se Hlinskem prožene přema v Artsy Fartsy taxi. A nabere vás u skateparku, nebo na Tylově náměstí, nebo u vinotéky u pivovaru. Dobrej deal, nebo?

23. 6. | Cihelka

17:30 Jam Jam s Kapičákem

Nově vzniklé hudební těleso, místní kumštýři + jeden importovaný, čirá improvizace, čirý um!

18:30 Mucha

Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchy, zpívají o věcech, o kterých normální lidi ani nemluví, protože jim to přijde blbý.

20:00 Forte

Kus kvalitního trapu. Teda vlastně tři až čtyři kusy zástupci tohoto novodobého žánru v popředí s Frankem Wildem aka Bondyfanem – jedním ze špičkových beatmakerů české rapové scény, známého především díky kooperaci s milion+, kterým dělal ještě nedávno dvorního skladatele. Vystoupí spolu s Methem, DO a Nessiex, a do atmosféry našeho večera přinesou pořádný proudy zozproudění, prostřednictvím agresivního, houkavýho místy až skřehotavýho rapu, dohromady to prostě dává moc dobrej sound.

21:30 Urband

Brněnský pouliční šraml. Staré písně ze všech koutů světa, hudba jako žádná jiná, živelná, živá! Tohle rozhodně musíte vidět!

23:00 Circus problem

S obrovskou energií a skvělým zvukem zahraný discobalkan. Kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house.

00:30 Amnesia records

Zdejší pětičlenná rapová crew Amnesia Records, jejíž členové jsou znamí pod jmény Stephen, Alizeer, Ľu2, Domino a Dak v čele s jejich roducentem a DJem se jménem JCobb přínáší real zážitek zdejšího městského rapu, který zaručené odpálí vaše hlavy.

NEDĚLE

24. 6. | Ležáky

12:00 Špacír na Ležáky

Po třech dnech kultury Vaše tělo jistě ocení očistnou pouť na pietní památník Ležáky. Půjdeme přírodou, vyčistíme hlavu a budeme
se povídat o věcech. Sejdeme se ve 12.00 u MFC a vydáme se na zhruba 7 km pochod krajem malířů a umělců.

15:30 Shadows of Ležáky memories

Experimentální dokumentární divadelní projekt bude přímo na místě tragédie v den výročí tragédie vyprávět příběh dvou sester (Jarmily a Marie), které přežily masakr na Ležákách. Pohybové divadlo přiblíží divákům některé okamžiky, které se na místě 24. června 1942 odehrály. Mezinárodní česko-švýcarský projekt v režii p. Vijayana představí Experitheatre Zurich a GT Hlinsko.

Artsy Fartsy bus na Ležáky 15.00 od Lídlu, zpět v 17.00 z Ležáků. Vstupné a jízdné dobrovolné.